od 1981-obecnie

Na początku 1981 roku, J.A. Baldwin miał zawał serca i udar mózgu, po których wrócił do zdrowia na tyle, aby móc prowadzić firmę. Jednak pod koniec lipca, Pan Baldwin ogłosił, że firma produkująca filtry została zakupiona przez J.L. Clark Manufacturing Co. (obecnie CLARCOR).
W roku 1989 firma Baldwin Filters rozszerzyła działalność, zakładając spółki Baldwin Filters LTD w Wielkiej Brytanii i Baldwin Filters NV w Europie.

W 1991 roku firma Baldwin Filters ponownie została powiększona. Tym razem o fabrykę w miejscowości Gothenburg w stanie Nebraska. W tym czasie firma Baldwin Filters Australia została dołączona do spółki.

W następnym roku, w zakładzie w Kearney, powstało kosztujące wiele milionów dolarów centrum techniczne, w które było przeznaczone do prowadzenia badań, rozwoju, szkoleń i testów.
W 1994 do firmy Baldwin dołączyły centra produkcyjne i dystrybucyjne w Meksyku, a w 1995 firma rozszerzyła się o zakład produkcyjny w Weifang w Chinach.

Także w 1995 firma Baldwin Filters zakupiła firmę Hastings Premium Filters, co obejmowało również dodanie trzeciego zakładu produkcyjnego w Stanach Zjednoczonych w miejscowości Yankton w stanie Dakota Południowa. W 1996 powstała spółka Baldwin Filters South Africa.

W 1999 roku zakład w Kearney został rozbudowany o nowoczesne, zautomatyzowane centrum dystrybucji. System Zarządzania Magazynami wykorzystuje etykiety z kodami kreskowymi do kompletacji i skanery radiowe, umożliwiające gospodarowanie produktami w obiekcie o powierzchni 110 000 stóp kwadratowych obiektu.

W 2007 roku zakupiony został zakład produkcyjny w Casablance, Maroko, i otrzymał nazwę Baldwin Filters Morocco.

Podobna tematyka