od 1936 do 1980

J.A. Baldwin był pierwszą osobą, która dostrzegła, jak istotnym jest ulepszanie filtracji mobilnej. Zaprojektował filtr oleju z wkładem filtracyjnym i rozpoczął jego produkcję w Wisconsin w 1936 roku.
Do roku 1952 firma Baldwin musiała się powiększyć, aby spółka J.A. Baldwin Manufacturing mogła konkurować w celu zdobycia dużych zamówień. Niestety, w Wisconsin było to niemożliwe.

W tym czasie w Kearney w stanie Nebraska istniało nieczynne lotnisko z hangarami, które były używane podczas II wojny światowej jako baza dla wielkich samolotów B-29, lecących w kierunku Europy.

Firma przeniosła się do Kearney w 1953, aby wykorzystać zaletę centralnego położenia i dostępnego transportu. Od momentu przeniesienia firmy do Kearney, firma Baldwin Filters rozpoczęła działalność w budynku o powierzchni 24 000 stóp kwadratowych, zatrudniając dziewięciu pracowników.
Do końca roku firma Baldwin zatrudniała 26 pracowników, zajmując trzy budynki.

W 1963 roku firma zakupiła 42 akry dawnej bazy lotniczej w Kearney i rozpoczęto budowę. Wkrótce po przeniesieniu części działalności do nowego budynku, pożar zniszczył pierwotny zakład i biura firmy.

W pożarze utracono projekty wszystkich filtrów i maszyn przeznaczonych do ich produkcji. W ciągu sześciu miesięcy J.A. Baldwin odtworzył projekty, a firma powróciła do pełnej działalności.

Pomiędzy latami 1964 i 1981, zakład firmy Baldwin był rozbudowywany dziewięć razy, aby pomieścić szybko rozwijającą się firmę.

Podobna tematyka