Aktualności

Wysokowydajne filtry powietrza

 

Normalnym jest, że ciężki sprzęt wykorzystywany jest w ekstremalnych środowiskach o dużym zapyleniu. Ważne jest, aby właściciel sprzętu dbał o ochronę silnika, który napędza sprzęt, co ma na celu zachowanie możliwie najniższych kosztów pracy wyposażenia, które znajduje się w jego posiadaniu. Korzystanie z wysokiej jakości, wysokowydajnych filtrów powietrza jest kluczem do lepszej ochrony silnika, a tym samym osiągnięcia niższych kosztów eksploatacji. Najprościej rzecz ujmując, lepsza filtracja oznacza dłuższą żywotność silnika i mniej przestojów.

Firma Baldwin Filters wprowadza linię filtrów powietrza do pracy w ciężkich warunkach – Extreme Performance, które wykorzystują własnościową technologię nanowłókien zgłoszoną do patentu – ProTura®. Media z nanowłókien ProTura wykonane są z włókien o średnicach submikronowych, które wiązane są z mediami celulozowymi. Submikronowe cząsteczki zanieczyszczeń są wyłapywane przez materiał z nanowłókien zanim dotrą do arkusza celulozy. Ponieważ te drobne cząstki gromadzą się na powierzchni nanowłókien, tworzą „placek“ składający się z zanieczyszczeń. „Placek“ ten odpada od filtra ze względu na normalne wibracje związane z zastosowaniem/pracą silnika i osadza się w dolnej części obudowy. Zanieczyszczenia są usuwane z obudowy poprzez wyrzutnik pyłu w obudowie. Proces ten jest ciągły ze względu na użytkowanie filtra.

Korzyści z zastosowania technologii ProTura to:

  • Wyższa wydajność początkowa
  • Większa pojemność i dłuższa żywotność
  • Mniejsze ograniczenie przepływu
  • Dłuższa żywotność silnika
  • Niższe koszty eksploatacji

Firma Baldwin wprowadza dziesięć nowych filtrów powietrza do pracy w ciężkich warunkach z wykorzystaniem tej technologii oraz planuje wprowadzić dodatkowe filtry w przyszłości. Wszystkie filtry powietrza Extreme Performance będą oznaczone za pomocą przyrostka „XP“ przy numerze części. Filtry te przeznaczone są do większości zastosowań w rolnictwie, górnictwie i branży budowlanej.